top of page
IMG_8876.JPG

YENİ ANADOLU SAHİL VİLLA

TADİLAT PROJESİ

Yeni Anadolu Sahil Villa, 15 yıllık geçmişe sahip olup oldukça eski ve kullanışsız durumdaydı. Müşterimizin vizyonu ile birleşen tasarım kriterleri işlevsel - modern - ferah bir ev olması oldu.

TADİLAT SONRASI VE ÖNCESİ

TADİLAT PROJESİ DIŞ CEPHE VE BAHÇE

Dış cephe rengi oldukça enerjisi düşük olan kahverengi boyalıydı, ferah ve modern bir hava yaratmak amacıyla tek renk açık gri tercih edildi, çatı saçakları ise beyaza boyanarak yenilendi. Oldukça elverişsiz olan bahçe alanındaki beton zemin kırılarak çim yüzey alanı arttırıldı. Eğimli koyu renk lambriden yapılmış veranda çatısı tamamen değiştirilerek düz bir çatı yapılarak ferah bir oturum alanı yaratıldı.

TADİLAT SONRASI VE ÖNCESİ

TADİLAT PROJESİ MERDİVEN

Döner merdivenin oldukça demode kaldığı günümüzde merdiveni tamamen yıkarak, u merdiven tercihi yaptık, çizgisellik evin tasarım kriteri olduğu için genel bütün hatları çizgisel bırakarak modern dokunuşu yakaladık. Merdiven kenarında dekoratif kitaplık yaparak okumayı çok seven müşterimizi oldukça mutlu ettik. Dikey sirkülasyon alanı olan merdivenin siyah olmasıyla yaşam alanından ayrışmasını amaçladık.

mutfak 01 final draft.jpg

YENİ ANADOLU SAHİL VİLLA

MUTFAK TASARIMI

Salon ve mutfak alanın iç içe olduğu villada mutfak tasarımını oldukça minimal tutmaya özen gösterdik. Bilinçli olarak kulplu detaylara yer vermedik, karanlık olduğunu düşündüğümüz mutfak alanında bahçeye bakan bir pencere açtık.

YENİ ANADOLU VİLLA - MUTFAK
YENİ ANADOLU VİLLA - MUTFAK

TADİLAT SONRASI VE ÖNCESİ

TADİLAT PROJESİ MUTFAK

Eski haliyle küçük ve elverişsiz olan mutfak alanı, veranda kısmına doğru uzatılarak bahçeye bakan kahve bar köşesi oluşturuldu.

TADİLAT SONRASI VE ÖNCESİ

TADİLAT PROJESİ SALON

Salonda evin genel rengine hakim gri renk mobilyalar seçildi, Gömme TV ünitesi alanı tasarlanarak alandan kazanıldı.

TADİLAT SONRASI VE ÖNCESİ

TADİLAT PROJESİ YATAK ODASI

Döner merdiven sebebiyle kullanıcısını oldukça rahatsız eden oda duvarı yıkılarak düz bir duvar yapıldı. Eski hali elverişsiz olan giyinme bölümü sürgü kapıyla ayrıldı. Tavan yüksekliği boyunca yapılan dolaplar ile depolama alanı arttırıldı.

TADİLAT SONRASI VE ÖNCESİ

TADİLAT PROJESİ ÇATI KATI

Demir kolon iskeletleri dışarıdan gözüken çatı katının kolonları alçıpan ile kapatılarak yenilendi. Çatı arası kat yüksekliği işlevselliği kaybettirdiği için depolama dolapları yapıldı.

TADİLAT SONRASI VE ÖNCESİ

TADİLAT PROJESİ BANYO

Eski haliyle oldukça elverişsiz olan banyolar yeniden tasarlanarak hem estetik hem işlevsel sonuçlara ulaşıldı. Banyolara yapılan nişler bütünsellik yaratarak hem işlevsel hem estetik özellşk kazandı.

bottom of page